ოქროს გლობუსი 2022-ის გამარჯვებულთა სრული სია

ოქროს გლობუსი 2022-ის გამარჯვებულთა სრული სია

კვირას ბევერლი-ჰილზში გამართულ დახურულ ღონისძიებაზე ოქროს გლობუსის გამარჯვებულები გამოავლინეს. კინოსა და ტელევიზიის წარმომადგენლების დაჯილდოების ეს ცერემონია ყოველწლიურ ხასიათს ატარებს.

წელს ოქროს გლობუსის დაჯილდოება არასტანდარტულად გაიმართა. ჰოლივუდის უცხოური პრესის ასოციაციის (HFPA) წევრების მიმართ, რომლებიც გამარჯვებულებს ირჩევენ, მრავალფეროვნების ნაკლებობისა და საეჭვო ეთიკის გამო შეკითხვები გაჩნდა. შესაბამისად დაჯილდოება მოკრძალებულად, არასატელევიზიო პრეზენტაციით ჩატარდა.

წარმოგიდგენთ ნომინანტთა და გამარჯვებულთა სრულ სიას სხვადასხვა ნომინაციის მიხედვით:

 

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი სატელევიზიო სერიალში – მიუზიკლი ან კომედია

  • ენტონი ანდერსონი: „მოშავო” – „Black-ish”
  • ნიკოლას ჰოულტი: „დიადი” – „The Great”
  • სტივ მარტინი: „შენობაში მხოლოდ მკვლელები არიან” – „Only Murders in the Building”
  • მარტინ შორტი: „შენობაში მხოლოდ მკვლელები არიან” – „Only Murders in the Building”
  • ჯეისონ სუდეიკისი: „Ted Lasso” – გამარჯვებული

საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო სერიალში- მიუზიკლი ან კომედია

  • ჰანა ეინბენდერი: „Hacks”
  • ელ ფენინგი: „დიადი” – „The Great”
  • ისა რაე: „არასაიმედო”- “Insecure”
  • ტრეისი ელის როსი : “მოშავო” – „Black-ish”
  • ჟან სმარტი: „Hacks” – გამარჯვებული

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი სატელევიზიო სერიალში – დრამა

  • ბრაიან კოქსი: “მემკვიდრეობა- “ Succession”
  • ლი-იუნგ-ჯაე: “კალმარის თამაშები”- “ Squid Game”
  • ბილი პორტერი: “პოზა”- “ Pose”
  • ჯერემი სტრონგი: “მემკვიდრეობა”- “ Succession” – გამარჯვებული
  • ომარ საი: „ლუპენი” – “ Lupin”

საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო სერიალში – დრამა

  • უზო ადუბა: “პაციენტები” – “ In Treatment”
  • ჯენიფერ ენისტონი: „დილის შოუ” “The Morning Show”
  • ქრისტინე ბარანსკი: “კარგი ბრძოლა”- “ The Good Fight”
  • ელიზაბეტ მოსი: “მხევლის წიგნი”- “ The Handmaid’s Tale”
  • ემ-ჯეი როდრიგესი: “პოზა”- “Pose”- გამარჯვებული

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი მინისერიალი/ სატელევიზიო ფილმში

  • პოლ ბეტანი: „ვანდავიჟენი” – “WandaVision”
  • ოსკარ აიზეკი: „ვანდავიჟენი” – “WandaVision”
  • მაიკლ კიტონი: “Dopesick” – გამარჯვებული
  • ევან მაკგრეგორი: „ჰალსტონი” – “Halston”
  • თაჰარ რაჰიმი: „გველი” “The Serpent”

საუკეთესო მსახიობი ქალი მინისერიალი/ სატელევიზიო ფილმში

  • ჯესიკა ჩესტეინი: “სცენები ქორწინებიდან”-” Scenes From a Marriage”
  • სინტია ერივო: “ გენიოსი არეტა”-” Genius: Aretha”
  • ელიზაბეტ ოლსენი: “ვანდავიჟენი”- “WandaVision”
  • მარგარეტ კუელი: “მოახლე”-” Maid”
  • ქეით უინსლეტი: “მეირი ისტტაუნიდან”- “ Mare of Easttown” -გამარჯვებული

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი დრამა

  • “პოზა”- “Pose”
  • “მემკვიდრეობა “Succession”- გამარჯვებული
  • “ კალმარის თამაშები” – “ Squid Game”
  • “ლუპენი” -“ Lupin”
  • “The Morning Show”

საუკეთესო მინისერიალი/ სატელევიზიო ფილმი

  • “მოახლე”-” Maid”
  • “მეირი ისტტაუნიდან”-” Mare of Easttown”
  • “Dopesick”
  • “იმპიჩმენტი: ამერიკული კრიმინალური ისტორია”-”Impeachment: American Crime Story”
  • “მიწისქვეშა რკინიგზა” – ”The Underground Railroad”- გამარჯვებული

საუკეთესო მსახიობი ქალი მეორეხარისხოვან როლში მინისერიალი/ სატელევიზიო ფილმი

  • ჯენიფერ კულიჯი: “თეთრი ლოტოსი” – “White Lotus”
  • კეიტლინ დევერი: “ Dopesick”
  • ენდი მაკდაუელი: “მოახლე” – “ Maid”
  • სარა სნუკი: “მემკვიდრეობა” – “ Succession” -გამარჯვებული
  • ჰანა ვადინგემი: “ტედ ლასო” – “ Ted Lasso”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი მეორეხარისხოვან როლში მინისერიალი/ სატელევიზიო ფილმი

  • ბილი კრუდაპი: „დილის შოუ” – “ The Morning Show”
  • კირან კალკინი: “მემკვიდრეობა” – “ Succession”
  • მარკ დუპლასი: „დილის შოუ” – “ The Morning Show:
  • ბრეტ გოლდშტეინი: “ტედ ლასო” – “ Ted Lasso”
  • ო იენ სუ: “კალმარის თამაშები” – “Squid Game” – გამარჯვებული

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – მიუზიკლი ან კომედია

  • “The Great”“დიადი”
  • “Hacks” – გამარჯვებული
  • “შენობაში მხოლოდ მკვლელები არიან”- “Only Murders in the Building” “
  • “Reservation Dogs”
  • “Ted Lasso” -” ტედ ლასო”

საუკეთესო ფილმი- მიუზიკლი ან კომედია

  • “სირანო” – ”Cyrano”
  • “მაღლა არ აიხედო” – ”Don’t Look Up”
  • “ტკბილძირას პიცა” – “Licorice Pizza”
  • “Tick, Tick….. Boom!”
  • “ვესტსაიდური ამბავი” – “West Side Story” -გამარჯვებული

საუკეთესო ფილმი — დრამა

  • “ბელფასტი”- “Belfast “
  • “CODA”
  • “დიუნი” – “Dune”
  • “მეფე რიჩარდი” – “King Richard”
  • “ძაღლის ძალა” – “The Power of The Dog” – გამარჯვებული

საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი

  • “კუპე N 6 „ – “Compartment No. 6”
  • “მართე ჩემი მანქანა” – “Drive My Car” -გამარჯვებული
  • “ღმერთის ხელი” – “The Hand of God”
  • “გმირი” – “A Hero”
  • “Parallel Mothers”

საუკეთესო სცენარი – კინო

  • პოლ თომას ანდერსონი: “ტკბილძირას პიცა” – “ Licorice Pizza”
  • კენეტ ბრანა: “ბელფასტი” – “Belfast” – გამარჯვებული
  • ჯეინ კემპიონი“ “ ძაღლის ძალა” – “The Power of The Dog”
  • ადამ მაქკეი: “ მაღლა არ აიხედო” – “don’t Look Up”
  • აარონ სორკინი: “იყო რიკარდო” – “Being the Ricardos”

საუკეთესო ორიგინალური სიმღერა – ფილმი

  • “Be Alive” ფილმიდან “King Richard” – ბიონსე ნოულზ-კარტერი, დიქსონი
  • “Dos Orugitas” ფილმიდან “Encanto” – ლინ-მანუელ მირანდა
  • “Down To Joy” ფილმიდან “Belfast” – ვან მორისონი
  • “Here I Am (Singing My Way Home)” ფილმიდან “Respect”- ჯეიმი ალექსანდრ ჰარტმანი, ჯენიფერ ჰადსონი, კეროლ კინგი
  • “No Time To Die” ფილმიდან “No Time to Die – ბილი ეილიში, ფინეს ო’კონელი-გამარჯვებული

საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მამაკაცი

  • ბენ აფლეკი: “სატენდერო ბარი” – “ The Tender Bar”
  • ჯეიმი დორნანი: “ბელფასტი”- “Belfast”
  • კიარან ჰანდსი: “ბელფასტი” – “Belfast”
  • ტროა კოცური: “CODA”
  • კოდი სმიტი: “ძაღლის ძალა” – “The Power of The Dog”- გამარჯვებული

საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი ქალი

  • კაიტრიონა ბალფე: “ბელფასტი” – “Belfast”
  • არიანა დებოზი: “ვესტსაიდური ამბავი” – “West Side Story” – გამარჯვებული
  • კირსტენ დანსტი: “ძაღლის ძალა” – “The Power of The Dog”
  • ონჯან ელისი: “King Richard” – “მეფე რიჩარდი”
  • რუთ ნეგა: “Passing”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი ფილმში – მიუზიკლი ან კომედია

  • ლეონარდო დიკაპრიო: “მაღლა არ აიხედო” – “Don’t look Up”
  • პიტერ დინკლეიჯი: “სირანო” – “Cyrano”
  • ენდრიუ გარფილდი: “Tick, Tick … Boom!” – გამარჯვებული
  • კუპერ ჰოფმანი: “ტკბილძირას პიცა” – “Licorice Pizza”
  • ენტონი რამოსი: “In The Heights”

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი

  • “ენკანტო” – “Encanto” – გამარჯვებული
  • “გაქცევა” – “Flee”
  • “ლუკა” – “Luca”
  • “My Sunny Maad”
  • “რაია და უკანასკნელი დრაკონი” – “ Raya and the Last Dragon”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი ფილმში -დრამა

  • მაჰერშალა ალი: “გედის სიმღერა”- “Swan Song”
  • ხავიერ ბარდემი: “იყო რიკარდო”- “Being the Ricardos”
  • ბენედიქტ კამბერბეტჩი: “ძაღლის ძალა” – “The Power of The Dog”
  • უილ სმიტი: “მეფე რიჩარდი” – “ King Richard” – გამარჯვებული
  • დენზელ ვაშინგტონი: “მაკბეტის ტრაგედია” – “The Tragedy of Macbeth”

საუკეთესო მსახიობი ქალი ფილმში -დრამა

  • ჯესიკა ჩესტეინი: “ტამი ფეის თვალები”- “The Eyes of Tammy Faye”
  • ოლივია კოლმანი: “დაკარგული ქალიშვილი” – “ The Lost Daughter”
  • ნიკოლ კიდმანი: “იყო რიკარდო” – “Being the Ricardos” – გამარჯვებული
  • ლედი გაგა: “გუჩის სახლი” – “ House of Gucci”
  • კრისტენ სტიუარტი: “სპენსერი” – “Spencer”

საუკეთესოსახიობი ქალი ფილმში – მიუზიკლი ან კომედია

  • მარიონ კოტიარი: “ანეტი” – “Annette”
  • ალანა ჰაიმი: “ტკბილძირას პიცა” – “Licorice Pizza”
  • ჯენიფერ ლოურენსი: “მაღლა არ აიხედო” – “Don’t Look Up”
  • ემა სტოუნი: “კრუელა” – “Cruella”
  • რეიჩელ ზეგლერი: “ვესტსაიდური ამბავი” – “West Side Story” – გამარჯვებული

საუკეთესო რეჟისორი – ფილმი

  • კენეტ ბრანა: “ბელფასტი” – “ Belfast”
  • ჯეინ კემპიონი: “ძაღლის ძალა” – “The Power of The Dog” – გამარჯვებული
  • მეგი ჯილენჰალი: “დაკარგული ქალიშვილი” – “The Lost Daughter”
  • სტივენ სპილბერგი: „ვესტსაიდური ამბავი” – “west Side Story”
  • დენის ვილნევი: “დიუნი” – “Dune”

საუკეთესო ორიგინალური მუსიკა

  • “საფრანგეთის მოამბე” – “The French Dispatch”
  • “ენკანტო” – “Encanto”
  • “ძაღლის ძალა” – “The Power of The Dog”
  • “Parallel Mothers”
  • “დიუნი” – “Dune” – გამარჯვებული
დატოვე კომენტარი

დაამატე კომენტარი

თქვენი ელფოსტის მისამართი გამოქვეყნებული არ იყო. აუცილებელი ველები მონიშნულია *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.